rolety
Dom i ogród

Rolety zewnętrzne antywłamaniowe ochronią twój dom

Zewnętrze rolety antywłamaniowe stają się w ostatnich latach coraz bardziej popularne. Swoje wciąż rosnące powodzenie zawdzięczają przede wszystkim swoim wyjątkowym właściwością. Wyposażone w systemy antywłamaniowe, stanowią nie lada wyzwanie dla złodziei i rabusiów. Czy faktycznie tak jest? Na co zwracać uwagę przed ich zakupem by mieć pewność, że dostarczą nam skutecznej ochrony?

Niezabezpieczone okna, czyli najczęstsza przyczyna włamań

Okno to najprostsza droga ku temu, by dostać się wbrew woli właściciela do wnętrza jego mieszkania. Niezabezpieczone niczym okna to gratka dla włamywaczy. Wystarczy jedynie wybić szybę lub wyważyć okucia i z powodzeniem można się dostać do środka. Dlatego ich ochrona jest tak niezwykle ważna. Wielu producentów okien wychodzi więc na przeciw potrzebom swoich klientów, produkując tym samym wysokiej jakości okna antywłamaniowe.  Hartowane szyby, wzmocnione okucia, zaczepy antywyważeniowe oraz klamki z blokadami – takie i inne cuda można znaleźć w ofercie wielu z nich. Wysoka klasa okien jednak może dość dużo kosztować, a przy tym – niestety nie daje 100% gwarancji przed włamywaczami. W czym dokładnie tkwi problem?

Szyby dają jedynie złudne poczucie bezpieczeństwa

Ostatnie badania dowodzą, że większość ludzi wychodzi z założenia, że żywopłot lub inne rośliny zasadzone pod oknem, zapewniają wystarczającą ilość prywatności. Podobnie jak i zabezpieczenia przed włamywaczami… Okazuje się jednak, że jest to dość złudne. Ponadto rośliny mogą stanowić miejsce ukrycia złodzieja, który z daleka może opracowywać plan włamania. Jak temu zaradzić?

Antywłamaniowe rolety zewnętrzne – nie do sforsowania

Mechanizm ich działania opiera się na tym samym co w przypadku tradycyjnej rolety wewnętrznej. Jednak w ich przypadku, zapewniają one nie tylko chronienie prywatności domowników. W przeciwieństwie do rolet wewnętrznych, wykonane z wysokiej jakości, solidnych materiałów rolety zewnętrzne, zapewniają również większe bezpieczeństwo. Liczne ekspertyzy dowodzą, że opuszczone w dół rolety stanowią dla złodziei nie lada orzech do zgryzienia. O wiele bardziej niż okna antywłamaniowe… Poza tym mogą one również stanowić ciekawy dodatek wystroju fasady obiektu mieszkalnego. Tym samym nie tylko chronią mieszkańców budynku, ale i stanowią jego ozdobę.

Nowoczesne, antywłamaniowe rolety zewnętrzne znajdziecie Państwo m.in. w ofercie wiodącego na rynku sklepu internetowego Monirol.pl. Ich specjaliści pomogą Państwu w dobraniu odpowiedniego sprzętu, a także w jego montażu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *