Coraz więcej osób zaczyna się martwić nie tylko stale rosnącymi cenami ogrzewania, ale też zapowiadanymi problemami z dostępnością opału i przerwami w dostawie energii. Tym samym zakup standardowych grzejników elektrycznych całkowicie mija się z celem, ponieważ jeżeli dojdzie do odcięcia ogrzewania i energii, to staną się one bezużyteczne. Okazuje się jednak, że rozwiązanie problemu jest niezwykle proste, a dodatkowo nie wiąże się z koniecznością przeprowadzania kosztownego remontu czy rozprowadzania nowej instalacji.
- Ekologiczny kominek jako dodatkowe źródło ciepła
- Co wybrać: biokominek wiszący czy biokominek wolnostojący?
- Ile kosztuje porządny biokominek ścienny?
- Gdzie można zamówić biokominki wiszące?
Chodzi oczywiście o biokominki wiszące (występujące również w wariancie wolnostojącym), z których można korzystać nie tylko w domach jednorodzinnych, ale również w mieszkaniach oraz biurach. Tego typu ekologiczny kominek jest bardzo prosty w użytkowaniu. Warto również wspomnieć o tym, że biokominek wiszący można powiesić w ciągu zaledwie kilku minut, a cały proces niczym nie różni się od wieszania półki lub obrazu. Jeżeli zastanawiasz się, czy tego typu rodzaj kominka rzeczywiście sprawdzi się w twoim przypadku i w razie problemów z ogrzewaniem zapewni przyjemne ciepło, koniecznie zapoznaj się z dalszą częścią artykułu.
Ekologiczny kominek jako dodatkowe źródło ciepła
Szeroki wybór biokominków pozwala łatwo znaleźć taki, który nie tylko sprawdzi się jako alternatywne źródło ciepła, ale też stanie się świetną ozdobą wnętrza. Podczas spalania paliwa w biokominku powstaje przyjemne ciepło i tworzy się niepowtarzalny klimat. Istotną zaletą takiego rozwiązania jest to, że nie trzeba się obawiać ryzyka zaczadzenia. Spalanie paliwa generuje jedynie parę wodną i dwutlenek węgla. Wystarczy więc pamiętać o tym, aby postawić lub powiesić kominek w miejscu oddalonym od materiałów łatwopalnych. Niektóre modele biokominków wyposażone są w szybę, która dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo, szczególnie jeżeli w mieszkaniu przebywają zwierzęta.
Co wybrać: biokominek wiszący czy biokominek wolnostojący?
Zarówno wariant stojący, jak i wiszący, to doskonałe rozwiązanie. Wybierając nowoczesny kominek na biopaliwo, warto pamiętać o tym, że będzie się z niego korzystało nie tylko podczas wystąpienia ewentualnych problemów z tradycyjnym ogrzewaniem. Najlepiej więc dopasować biokominek do swoich potrzeb i kupić taki, który będzie dobrze wyglądał w przewidzianym dla niego miejscu.
Biokominki wolnostojące są jeszcze prostsze w użytkowaniu (nie wymagają nawet powieszenia na ścianie), ale za to zajmują więcej miejsca. Z tego powodu większość klientów stawia obecnie na biokominek wiszący, który można wykorzystać do wypełnienia wnęki w ścianie.
Ile kosztuje porządny biokominek ścienny?
Ceny nowych biokominków zaczynają się od około 300 złotych, a kończą na kilkunastu tysiącach. Wszystko tak naprawdę zależy od rozmiaru, kształtu i wybranej marki. Nawet tańsze biokominki sprawdzą się jako źródło ciepła, jednak droższe modele mają często ciekawszy design. Najlepiej więc samemu sprawdzić aktualnie dostępne modele w szerokiej ofercie popularnego sklepu internetowego i wybrać najlepszy do powieszenia w swoim domu.
Gdzie można zamówić biokominki wiszące?
Przeróżne rodzaje biokominka, które są montowane bezpośrednio do ściany lub sufitu, można znaleźć we wspomnianym sklepie internetowym. Dostępne są tu również modele stołowe i wolnostojące. Podczas składania zamówienia można od razu dobrać kamienie dekoracyjne i biopaliwo premium.